Inne wydarzenia:

Spotkania "Zielone Inspiracje"
Plejada osobistości świata polskiej architektury z profesorem Stefanem Kuryłowiczem, architektami Bogdanem Kuczyńskim, Beatą Goczoł i Oskarem Grąbczewskim na czele zaszczyciła swoją obecnością cykl kameralnych spotkań „Zielone Inspiracje”.

Inicjatorem i pomysłodawcą spotkań jest firma Bauder Polska – znany producent i dostawca systemów dachów zielonych - która przy współpracy wydawnictwa INFO-INWEST Sp. z o.o. zainicjowała dyskusję na temat roli i miejsca architektury we współczesnej Polsce.
Charakter spotkań odbiegał od typowych konferencji; merytoryczny rdzeń wtopiony został w formę luźnej dyskusji i wymiany poglądów na tematy istotne dla architektów.
Zaproszeni goście dzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, przedstawiając najciekawsze projekty i realizacje.
Poznaliśmy zmagania pracowni APA Kuryłowicz & Associates z architekturą mieszkaniową i użyteczności publicznej, były fascynujące historie na temat powstawania klubu Fabryka Trzciny w Warszawie czy Pawilonu Paleontologicznego w Krasiejowie.
Każda z tych prezentacji ukazywała inne spojrzenie na problematykę współczesnej architektury, budziła liczne pytania i inspirowała do ciekawych a i burzliwych dyskusji.
Przedstawiciele firmy Bauder Polska – prezes Stanisław Jędraszewski oraz zaproszony gość pani architekt Elżbieta Buchholz-Walenciak z Pracowni Projektowej Akantus zwracali uwagę na istotne kwestie związane z popularyzacją w naszym kraju koncepcji dachów zielonych
Istotną rolę dla spotkań odgrywała sceneria – odważnie zaaranżowane, kluby, centra sztuki, w których granica między słuchaczem a prowadzącymi była płynna, prowokowały wymianę poglądów i co najistotniejsze, dawały gwarancję że był to interesująco spędzony, popołudniowy czas.
Architektura i sceneria tych miejsc przypomina, że oryginalny pomysł, brak barier i odwaga są równie istotne jak inżynierskie przygotowanie w pracy nad każdym projektem budowlanym.
Dotychczasowe spotkania odbyły się w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku, zaś w najbliższych miesiącach planowane są kolejne w Białymstoku, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, czy Lublinie ponownie z udziałem wielu znakomitych architektów.
Dziękujemy firmie INFO-INWEST za udostępnienie materiałów.

http://www.infoinwest.pl
RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: biuro.ronet@wp.pl, poczta@ronet.pl