Inne wydarzenia:

Polska nominacja do nagrody World Architecture Festival 2012 - Węzeł Przesiadkowy na potrzeby EURO 2012 we Wrocławiu
Zdjęcia: Tomasz Lewadowski
Projekt: Maćków Pracownia Projektowa we współpracy z Piotrem Fokczyńskim
Lokalizacja: Wrocław

W ostatnich dniach lipca ogłoszono listę finałową realizacji kandydujących do nagrody World Architecture Festival 2012. W tym roku do finału zakwalifikowało się 301 obiektów z całego świata. Jest też jedyna polska realizacja – Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy na potrzeby EURO 2012, we Wrocławiu, autorstwa Maćków Pracownia Projektowa we współpracy z Piotrem Fokczyńskim. Jest to już trzeci projekt z Wrocławia występujący w ścisłym finale tego obecnie największego na świecie wydarzenia architektonicznego (w poprzednich edycjach zakwalifikowały się Dom Handlowy Renoma i budynek apartamentowy Thespian – oba autorstwa MPP).

World Architecture Festival (WAF) odbędzie się już po raz piąty. Tym razem imprezę przeniesiono na początek października i z uwagi na wielki boom inwestycyjny w Azji zmieniono lokalizację finałów na Singapur. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Przemyśleć i Odnowić. Hasło to ma odzwierciedlić trudności z którymi boryka się współczesny świat oraz dać asumpt do poszukiwań roli, jaką w tej trudnej sytuacji powinna pełnić architektura.

Nagroda przyznawana jest w trzech działach: Realizacje (najbardziej prestiżowa), Architektura krajobrazu, Projekty przyszłe (niezrealizowane). Polska realizacja staruje w kategorii ‘Transport’ i będzie konkurowała m.in. ze znakomitymi obiektami z Turcji, Chorwacji, Singapuru, Chin czy Australii. W tegorocznej edycji Festiwalu biorą udział tak uznane architektoniczne ‘marki’ jak: 3XN, COOP HIMMELB(L)AU, Daniel Libeskind, White Arkitekter, Foster + Partners, WOHA, Aedas, Sanjay Puri Architects, Skidmore, Owings & Merrill i inni.

Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu: http://www.worldarchitecturefestival.com/

RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: biuro.ronet@wp.pl, ronet@ronet.pl